Styl rustykalny na ślubie i weselu – zaproszenia i dodatki

Styl rustykalny jest niesamowicie modny i popularny wśród par młodych. Nie ma w tym nic dziwnego – jest bezpretensjonalny, prosty, ale z klasą. Bardzo łatwo też osiągnąć idealny efekt przy niewielkich nakładach pracy i pieniędzy.

Wystarczy dobry pomysł, odrobina fantazji i sukces gwarantowany. Także weselni goście bardzo chwalą sobie śluby i wesela w stylu rustykalnym, gdyż budzą bardzo dobre skojarzenia i wspomnienia.

Korzenie stylu rustykalnego

Styl rustykalny zazwyczaj kojarzy się z sielskim, wiejskim klimatem, gdzie życie toczy się wolno, w stałym rytmie narzuconym przez matkę naturę, w otoczeniu cudownej, nieskażonej przyrody. Można się rozmarzyć – dlatego nikogo nie dziwią statystyki pokazujące, że coraz więcej par decyduje się na ślub i wesele w otoczeniu natury lub chociaż z rustykalnymi elementami. A styl rustykalny to pojęcie bardzo szerokie, więc każdy może go rozumieć inaczej 😊

wkładka do zaproszeń w rustykalnym stylu

Jak przemycić styl rustykalny – zaproszenia

Gdy już wybraliśmy styl rustykalny jako nasz motyw przewodni należy zastanowić się jak umiejętnie i z klasą wpleść jego elementy w naszą uroczystość. Najlepiej i najłatwiej zacząć od zaproszeń.

Nikogo nie trzeba przekonywać, że zaproszenia są niesamowicie ważne – to one są pierwszą zapowiedziałem i wyraźnym sygnałem dla naszych gości czego mogą spodziewać się na ślubie i weselu. Jeśli w umiejętny sposób dobierzemy motyw na zaproszeniach rustykalnych, staną się one idealną wizytówką całej imprezy.

Rustykalne zaproszenia ślubne

Rustykalne zaproszenia na ślub to prosty sposób na wprowadzenie cudownego, sielskiego klimatu jeszcze zanim nadejdzie najważniejsza uroczystość, czyli ślub i wesele. Wbrew pozorom zaproszenia w stylu rustykalnym to bardzo szerokie pojęcie – wśród znajdziemy motywy kwiatowe, eleganckie drobne printy, wzory geometryczne i takie inspirowane przyrodą. Tak naprawdę idealny będzie każdy motyw, który kojarzy nam się z cudownym , wolnym wiejskim życiem. Czy to będą printy roślinne, małe ptaszki, delikatne wzorki –  wszystko, co kojarzy się z wiejskimi klimatami będzie idealne. Ale nie tylko motyw jest ważny – bardzo istotne jest ogólne wrażenie, jakie sprawia nasz karnet zaproszeniowy. Dlatego trzeba dokładnie przemyśleć wszystkie drobiazgi takie jak dobór papieru, czcionki czy dodatków, jak szarfy czy sznureczki do przewiązania.

rustykalne zaproszenie ślubne

Rustykalne zaproszenia – kwiatowe wzory

Zaproszenia rustykalne z kwiatowymi wzorami są niesamowicie popularne wśród nowożeńców. Kwiaty budzą same pozytywne emocje – kojarzą się z beztroską, ciepłym wiosennym czy letnim dniem, kolorową łąką.

Kwiatowe wzory na rustykalnych zaproszeniach nie są oczywiście jedynym dostępnym wzorem, jednak ten motyw pojawia się najczęściej zarówno wśród zaproszeń w stylu rustykalnym, ale też w ogóle wśród karnetów ślubnych. Kwiatowe wzory to zawsze dobry pomysł – są uznawane za eleganckie i gustowne.

Rustykalne wzory geometryczne

Pierwsze skojarzenie ze stylem rustykalny to oczywiście kwiaty, motywy florystyczne i inspirowane przyrodą, jednak to nie wszystko. Na rustykalnych zaproszeniach świetnie sprawdzą się delikatne printy i wzory geometryczne, czasem troszkę przypominające ornamenty. Wzory przypominające koronkę są subtelne i gustowne – goście będą zachwyceni taki właśnie zaproszeniem.

Kolory

Kolor zaproszenia jest niesamowicie ważny – barwy mają niesamowity wpływ na ogólny odbiór karnetu. Jeśli marzy nam się styl rustykalny warto postawić na wyraziste kolory – kojarzą się właśnie z barwami natury, na przykład letniej, kwitnącej łąki. W tym sezonie modne są też stonowane, pastelowe barwy, które dodatkowo nadadzą zaproszeniu trochę bardziej eleganckiego charakteru. Dobrym pomysłem jest zastosowanie różnych kolorów – przykładowo wzoru kwiatowego w mocnych, żywych odcieniach, natomiast całego zaproszenia w stonowanej kolorystyce – beżu czy szarości. Oczywiście wszystko zależy od fantazji pary młodej – to ich dzień, więc wszystko powinno być zgodnie z ich życzeniem.

rustykalny zestaw dodatków ślubnych

Czcionka i dodatki

Rustykalne zaproszenia są przede wszystkim bezpretensjonalne, naturalne – nie ma w nich przesady. I ten właśnie charakter należy wziąć pod uwagę wybierając zarówno czcionkę, jak i dodatki do zaproszeń.

W przypadku czcionki warto postawić na proste, nieskomplikowane wzory – im prościej i naturalniej, tym lepiej. Unikajmy więc wszelkich wyszukanych, oryginalnych czcionek z zawijasami – mogą zepsuć cały efekt.

Jeśli zaś chodzi o dodatki, to mamy duże pole do popisu i wybór jest ogromny. Idealne będą wszelkie szarfy z naturalnych materiałów czy szarego papieru, sznurki jutowe – takie drobiazgi dodatkowo wzmocnią rustykalny charakter zaproszenia, a przecież o taki efekt nam chodzi. Popularnym pomysłem jest też doczepianie przeróżnych zawieszek – tu można puścić wodze fantazji i zastosować ptaszki, serduszka czy kwiaty. Można użyć wszystkiego, co kojarzy się ze stylem rustykalnym.

Rustykalne zaproszenia na ślub stają się coraz bardziej popularne wśród nowożeńców. Nic w tym dziwnego – wprowadzają sielski, ciepły, bezpretensjonalny klimat, a więc idealny na ślub i wesele. Takie zaproszenia są stworzone dla par, którym zależy właśnie na rodzinnym cieple i cudownym wiejskim klimacie. Rustykalne zaproszenia to zawsze bardzo dobry, gdyż większości z nas tego typu styl kojarzy się bardzo dobrze.