Konwencja boho a ślubne zaproszenia

Planowanie ślubu i wesela to skomplikowana operacja. Najtrudniejszy jest jednak wybór motywu przewodniego uroczystości. Oczywiście możliwości jest mnóstwo, a od kilku sezonów niepodzielnie króluje styl boho.

Czym charakteryzuje się stylistyka boho, a także jak umiejętnie i oryginalnie wpleść jej elementy w koncepcję całej imprezy – na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć poniżej.

Styl boho – co takiego?

Skąd właściwie przyszedł nagły boom na motywy boho? Styl obecnie nazywany boho ma swoje korzenie w tak zwanej bohemie (cyganerii), czyli środowisku artystycznym. Nikogo chyba nie dziwi, że to właśnie artyści zapoczątkowali ten trend.

Styl boho kojarzy się z wolnością, zwiewnością, a także z wszelkimi motywami et nicznymi, indiańskimi, kwiatowymi czy ogólnie roślinnymi. Tego typu elementy bardzo łatwo można wpleść w motyw przewodni ślubu i wesela. Styl boho jest nie tylko bardzo subtelny, ale przede wszystkim bardzo naturalny, a co za tym idzie swobodny.

Dla kogo styl boho?

Większośc z nas styl boho kojarzy się z wolnością, świeżością, lekkością, optymizmem, delikatnością, naturą, zielenią, kwiatami, wszelkie rodzaju motywami florystycznymi, z radością, beztroską, szczęściem – właśnie dlatego jest idealny na najważniejszy i najpiękniejszy dzień w życiu. Na ślub, wesele i dodatki w stylu boho najczęściej stawiają osoby odważne, nie przepadające za konwenansami i narzuconymi sztywnymi ramami.

To styl idealny dla wszystkich artystycznych dusz, kochających wolność i życie po swojemu i we własnym rytmie, a także dla wielbicieli natury. Styl boho charakteryzuje się niesamowita bezpretensjonalnością i swoboda, a przy tym bardzo łatwo uzyskać wymarzony efekt – to między innymi dlatego jest tak bardzo popularny wśród nowożeńców na całym świecie.

zdjęcie zaproszenia na ślub boho

Klimat boho – jak stworzyć?

Wiele par, które decydują się na motyw przewodni utrzymany w stylu boho zastanawia się jak to właściwie ma wyglądać w praktyce. Bo w teorii wszystko jest piękne i łatwe, ale gdy przychodzi do realizacji planów okazuje się, że jest to trudniejsze niż zakładaliśmy. Zatem co zrobić w przypadku, jeśli nie jesteśmy w stanie zdobyć sukni ślubnej, która choćby przypominałaby nasza wymarzoną w stylu bohemian? Nic straconego – warto wtedy skupić na dodatkach i dekoracjach. Styl naszego ślubu i wesela należy zacząć budować od zaproszeń na ślub w stylu boho.

Zaproszenia ślubne boho

Zaproszenia na ślub boho są ostatnio niesamowicie popularne wśród par młodych. Nic w tym zaskakującego – są oryginalne, bardzo estetyczne, bezpretensjonalne i po prostu ładne. Bez obaw można wręczać zaproszenia ślubne utrzymane w stylu boho nawet najbardziej krytycznym i wymagającym gościom – na pewno nie zostaniemy posądzeni o przesadę, egzaltację czy brak gustu. Warto wiedzieć, że styl boho ma wiele twarzy – każda artystyczna dusza znajdzie coś idealnego dla siebie.

zaproszenie boho z kokardką

Odsłony zaproszeń boho – motywy kwiatowe

Styl boho to przede wszystkim wszelkiego rodzaju cyganeria oraz dzieci kwiaty, dlatego na zaproszeniach boho nie może zabraknąć kwiatowych wzorów. Dopuszczalne są wszystkie gatunki kwiatów 😀 – można znaleźć zaproszenia z tymi egzotycznymi, jaki z popularnymi swojskimi kwiatami z wiosennej łąki. Kompozycje są niesamowicie zróżnicowane – od ascetycznych, niezwykle subtelnych, pastelowych wzorów, aż po wyraziste, utrzymane w mocnych kolorach i motywach.

Zaproszenia boho – florystyczne printy

Styl boho nie tylko kwiatki, ale szeroko pojęte motywy florystyczne. Zaproszenia ślubne z finezyjnym wzorem z subtelnych zielonych liści wyglądają niesamowicie elegancko i z klasą. Stawiając właśnie na takie printy mamy gwarancję stylowych i estetycznych zaproszeń, a przy tym jednocześnie prostych i bardzo naturalnych. Bardzo modne są motywy jesiennych liści, paproci – szczególnie wydrukowane na papierze satynowym w kolorze szarym i przewiązane jutowym sznurkiem. Takie wzory są niesamowicie popularne i szczególnie cenione przez środowisko wielbicieli natury i wyznawców szeroko pojętej filozofii eko.

ślubne zaproszenie w stylu boho

Piórka i motywy indiańskie

Ptasie pióra, podobnie jak kwiaty, są tym elementem, który w pierwszym momencie kojarzy się ze stylem boho. Kolorowe pióra i tak zwane łapacze snów są bardzo popularnym motywem umieszczanym na zaproszeniach na ślub w stylu boho. Motywy indiańskie umieszczone na zaproszeniu wprowadzają nieco orientalny klimat, szczególnie, gdy są połączone z odpowiednio dobraną czcionką, papierem i dodatkami. Takie wzornictwo buduje ciepły, romantyczny, nieco magiczny klimat naszej uroczystości.

Wybierający styl boho na motyw przewodni uroczystości weselnych to najczęściej artystyczne dusze, miłośnicy natury i stylu eko, ceniący przede wszystkim wolność i brak ograniczeń. Styl boho perfekcyjnie odzwierciedla to, co gra im w duszy. Wybierając zaproszenia ślubne boho oczywiście należy postawić na wymarzony wzór, ale koniecznie trzeba zwrócić uwagę na papier, dodatki i czcionkę. Niedopasowana czcionka może niestety zepsuć cały efekt – warto wybrać czcionki bardzo proste lub z artystycznymi zawijasami, gdyż takie wzory idealnie komponują się motywami boho.