Wkładka RSVP – przydatny dodatek do zaproszenia na ślub

Ślubne zaproszenia to bardzo ważny element przygotowań ślubnych dla przyszłej Młodej Pary. Wręczone najbliższej rodzinie i przyjaciołom, będą nieść dobrą nowinę, stanowiąc tym samym wyjątkową pamiątkę tego jedynego dnia w Waszym życiu. Zaproszenia ślubne stworzą pierwsze wrażenie planowanej ceremonii, dlatego kluczowym zadaniem jest dobranie dla nich odpowiedniej estetyki. Dobrane zaproszenia, a do tego przemyślana uroczystość weselna pozwoli stworzyć perfekcyjną harmonię, dzięki której goście zapamiętają ten dzień na długi czas. W poniższym artykule przedstawiamy oryginalne pomysły na uzupełnienie zaproszeń ślubnych, dzięki którym nabiorą nowego charakteru, stanowiąc piękną pamiątkę z tego wydarzenia.

Czym są wkładki do zaproszeń ślubnych i do czego służą?

Nowością stosowaną w branży ślubnej jest pomysł na stosowanie ciekawych i praktycznych wkładek dołączanych do zaproszeń. To prosty sposób, aby uzupełnić zaproszenia za pomocą zabawnego obrazka czy wierszyka z możliwością przekazania bardzo subtelnej wskazówki dla gości weselnych na przykład:

 

“Mamy prośbę, drodzy Goście

wielkich paczek nie przynoście!

Po co dźwigać te ciężary,

gdy istnieje sposób stary

na podarek co szeleści

i się łatwo w portfel mieści.”

 

“Aby Wam oszczędzić trudu,

W sklepach kilka godzin nudów

I rozterek przy wyborze

Co się Młodym przydać może?

Wszem i wobec ogłaszamy:

Przeciw złotym nic nie mamy!”

 

To tu możecie zamieścić również dodatkowe informacje związane z Waszym przyjęciem weselnym. Wkładki do zaproszeń ślubnych to najłatwiejszy sposób, aby powiadomić o swoich, specjalnych oczekiwaniach w tym wyjątkowym dniu.

Jakie informacje możemy zawrzeć na wkładkach? Najczęściej są to informacje o oczekiwaniach odnośnie np. alkoholu i słodyczy zamiast kwiatów a nawet są prośby o karmy dla psiaków do schroniska. Możemy spotkać się również z prośbami o tak zwaną “kopertę”. Częstym motywem przewodnim takich zakładek są np. wskazówki dojazdu do miejsca uroczystości, prośba o potwierdzenie przybycia czy też informacja dotycząca noclegu dla gości weselnych. Wykazując się kreatywnością, dzięki takim wkładkom można w zabawny sposób zamieścić wszelkie inne informacje razem z zaproszeniem.

wkładka RSVP do zaproszenia ślubnego

Jak wyglądają wkładki do zaproszeń ślubnych?

Wkładki do zaproszeń spełniają funkcję informacyjną, ale odzwierciedlają również charakter tej wyjątkowej uroczystości. Zawarta treść w wkładce powinna być łatwa do zrozumienia oraz najlepiej jakby była przedstawiona w czytelnej, przejrzystej formie. Można wyróżnić parę motywów przewodnich wkładek do zaproszeń ślubnych, od klasycznych i bardzo eleganckich, po nowoczesne i bogato zdobione. Sugerować możemy się również porami roku, własnymi upodobaniami lub tym co obecnie jest modne w branży ślubnej. Motyw floral jest częstym wyborem Par Młodych, jest to styl gdzie dominują kolorowe kwiaty, które z powodzeniem podbijają świat mody ślubnej. Elementy roślinne to wymarzony wzór zarówno dla elegantek, jak i przedstawicieli luźnego, swobodnego stylu. Pasują na każdą okazję, dodając szyku nawet najprostszym zaproszeniom.

Nadmiar wzorów oraz tekstu zawartych w wkładkach ślubnych sprawi, że treść będzie trudna do odczytania. Bardzo ważnym elementem stylistycznym jest również wybór czcionki. Krojów i stylów pisma jest bardzo dużo, dlatego kluczowym zadaniem jest umiejętne dobranie motywu przewodniego, tak aby wszystko łączyło się w piękną całość. Ciekawym rozwiązaniem jest też fakt, że na wielu wkładkach pojawia się finezyjny, estetyczny tekst napisany odręcznie. Wkładki do zaproszeń ślubnych w swoim założeniu mają być proste, minimalistyczne, ale przede wszystkim stylowe.

wnętrze wkładki do zaproszenia ślubnego

Istotnym elementem jest również wybór papieru. Najlepiej prezentują się wkładki, tworzone na papierze białym, ecru fakturowanym oraz w prążki. Treść dobrze prezentuje  się również na papierze matowym czy satynowym. Ważna jest również tekstura wkładki. Dobrze jest, jeśli papier jest miły w dotyku, ma gładką lub delikatnie chropowatą powierzchnię.

W wyborze zaproszeń i wkładek ślubnych warto kierować takim wyborem, który odzwierciedla naszą osobowość i zainteresowania. Nie zawsze należy kierować się wyłącznie modą, jak np. tym że w danym sezonie królują pastele. Może okazać się, że niektóre z elementów po prostu nie będą pasować do całościowej stylistyki.

Przy wyborze zaproszeń i wkładek stawiajcie na kolory, które są najbliższe Waszym indywidualnym upodobaniom. Warto dodać również taki obrazek czy grafikę jaką uznacie za najpiękniejszą i najbardziej współgrającą z tym jacy jesteście naprawdę. Efekt będzie taki, że całość zyska niepowtarzalnego charakteru, który zaskoczy Waszych najbliższych.

Format wkładek i sposoby wręczenia zaproszeń

Na rynku ślubnym otacza nas szeroki asortyment zaproszeń. Wybierać możemy spośród ogromnej sterty modeli ślubnych: kwadratowych, prostokątnych, składanych, otwartych, w formie folderu, z opaskami czy bez. Najbardziej popularne są wkładki drukowane są na papierze wysokiej jakości, a ich przeciętna wielkość to 76 mm x 105 mm. Ich wybór to idealne dopasowanie do zaproszenia ślubnego.

Nie tak całkiem dawno, z rynków zachodnioeuropejskich i ze Stanów Zjednoczonych przywędrował do nas bardzo modny format wkładki jednokartkowej, czyli nie składanej. Teraz ten format jest uznawany jako standard wśród wkładek do zaproszeń ślubnych. Nic dziwnego, może być to dosyć ekonomiczna opcja, ale co więcej, daje przy tym bardzo duże pole możliwości. Jedną z nich jest zastosowanie inwencji twórczej, gdzie całość np. zwiążemy delikatnym, jutowym sznureczkiem lub gustowną opaską razem z zaproszeniem.

Ważnym elementem całości jest także koperta, bowiem proste zaproszenie wymagają ładnego wykończenia. Stanowi ona w tym wypadku swoiste ładne opakowanie, tego co zawiera w swoim wnętrzu. Kopertę można zastąpić bardzo pomysłowym folderem z kieszonką, co jest dość nową innowacyjną opcją na rynku. Oryginalne foldery okazały się absolutnym hitem zeszłego sezonu oraz obecnego, które dołączymy do wybranych zaproszeń.