Teksty na zawieszki na alkohol – garść pomysłów od RPM.pl

Każda para młoda pragnie, aby goście przybyli na wesele czuli wyjątkową atmosferę. Na to akurat składa się wiele czynników. Wśród tych najważniejszych można wymienić: ułożone menu, miejsce wesela, zespół i przede wszystkim atmosfera budowana przez zaproszonych. Te ostatnie to składowa wszystkich elementów. Z racji tego, że ślub i wesele to jedno wielkie organizacyjne przedsięwzięcie, składa się na nie wiele mniejszych, wbrew pozorom istotnych elementów. Będą to między innymi ozdoby dekoracyjne, kwiaty, koszyczki z przedmiotami pierwszej potrzeby i zawieszki na alkohol. To właśnie zawieszki są jedną z pierwszych rzeczy, z którą mają kontakt zaproszeni. Teksty na nich zawarte potrafią rozbawić i wzruszyć zaproszonych, a z całą pewnością przykuwają uwagę zaraz po zajęciu miejsca przy stole.

Rodzaje zawieszek na alkohol

Choć nazwa „zawieszki” jednoznacznie nasuwa na myśl etykietę zawieszoną na wstążeczce lub sznurku z sentencją, lub życzeniami to nie koniecznie musi przybierać taką formą.

Najpowszechniejszą opcją stosowaną do ozdabiania butelek weselnych są papierowe zawieszki. Mogą przybierać różne formy i kształty. Do najbardziej popularnych i sprawdzonych modeli należą:

Drukowane na ekologicznym papierze. Najczęściej stworzone z przetworzonego papieru. Idealna propozycja dla osób, którym termin „ochrona środowiska” nie jest obcy. Kwestia faktury to sprawa indywidualna i można ją dobrać pod styl wesela.

 • Eleganckie zawieszki

To propozycja dla osób, które planują wesele w eleganckim i stonowanym stylu. Wyraziste, lecz nienachalne ozdoby charakteryzują się ładem i porządkiem. Elegancja forma nadaje powagi całemu wydarzeniu.

zawieszka na alkohol w formie rustykalnej

Ta propozycja to strzał w dziesiątkę dla osób kochające poza miejskie klimaty. Słownik języka polskiego w prost tłumaczy pojęcie stylu rustykalnego jako „mający związek ze wsią i jej mieszkańcami, mający cechy wiejskie”. Rustykalne zawieszki świetnie będą komponować z weselami organizowanymi poza miastami. Pozwalają na większą swobodę w doborze czcionki i ozdób.

 • Zawieszki naklejki, czyli etykiety

Wiele par decyduje się totalne odejście od etykiet producenta alkoholu, przygotowując swoje własne. Taki zabieg, choć wymaga większych nakładów finansowych oraz pracy jest wart poświęcenia. Personalizowane z całą pewnością wpływają na bardziej subtelne eksponowanie alkoholu na stołach weselnych.

Funkcje zawieszek na alkohol

 • Funkcja dekoracyjna

To raczej oczywista funkcja, jaką mogą mieć spełniać zawieszki na alkohol. Wiele par pragnie, aby ich wesele było wyjątkowe pod każdy względem. Zwykłe butelki wódki postawione na stole mogą niekiedy, lekko odbierać uroku dekoracji stołu. Z pomocą przychodzą zawieszki, które w magiczny sposób zmieniają zwykłą szklaną butelkę w element dekoracyjny stołu. Co prawda, droższe alkohole są w butelkach, które same w sobie wyglądają elegancko, żeby nie powiedzieć ekskluzywnie, jednak dodatkowy element podkreśli jej funkcję.

 • Funkcja zabezpieczenia przed kradzieżą

Niektóre pary mogły spotkać się z opowieściami znajomych o wynoszeniu alkoholu z sali weselnej przez osoby z obsługi. O ile jest to marginalne zjawisko i potępiane z oczywistych względów to niestety wciąż występujące. Dopiero po weselu można zweryfikować ilość wykorzystanego alkoholu. Jeśli przed weselem pojawiają się u młodych takie wątpliwości, lepiej będzie skorzystać z naklejek na alkohol (np. własne etykiety) zamiast klasycznych zawieszek – te po prostu łatwo ściągnąć.
Propozycje słów i tekstów do umieszczenia na zawieszkach

Z całą pewnością, kwestia treści zawartej na zawieszkach nie jest najważniejszym elementem przyozdabianie stołu weselnego, ale nie zmienia to faktu, że każdy chce zawrzeć na niej coś wyjątkowego. Przygotowując taką zawieszkę trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę styl wesela, jaki został przyjęty, ale także to jaki charakter ma para młoda. Poważne słowa, mogą źle kontrastować z wesołych i żartobliwym charakterem panny młodej. I na odwrót. Na co dzień para znana z powściągliwości, stosująca żarty zbyt odchodzące od ich stylu może także zostać mieszanie odebrana.

oryginalna zawieszka na alkohol weselny

Teksty na zawieszki można wymyślić samemu lub skorzystać z gotowych propozycji. W związku z poruszeniem tego tematu przygotowaliśmy najlepsze według nas propozycje.

 • W formie wiersza:

Niech dzwonią kielichy,

niech dzwonią puchary

za zdrowie

i szczęście Młodej Pary.

 

Płucz gardło, zaś do rana

cała sala ma być rozśpiewana

zapewniają o tym młodzi

nasza wódka nie zaszkodzi

 

Czyś stary czyś młody

kieliszek swój chwyć

za Młodą Parę

czas toast pić!

 

Drodzy goście pijcie śmiało,

niech alkohol dziś się leje.

Jak będziecie mieli mało,

to Pan Młody Wam doleje.

 

 • W formie Instrukcji

Prawa i obowiązki gościa weselnego: Dobrze się bawić, poczęstować sąsiada butelką wyskokowego napoju i stuknąć się kieliszkiem oraz wznieść przynajmniej jeden toast za Parę Młodą.

 

Zasady zachowania na weselu:

 1. dobrze się bawić,
 2. tańczyć i śpiewać,
 3. nie mieszać wódek,
 4. i nie ziewać,
 5. zabawiać Młodą,
 6. nie upić Młodego,
 7. nie spać na stole,
 8. nie zepsuć niczego.
 • Krótsze formy:

„Ten Pan i ta Pani są na siebie skazani”

„Miłość jest tylko wtedy, gdy ona ma 50 lat a ty wciąż mówisz do niej -kochanie”

„Stosunek mężczyzny do kobiety jest najbardziej przyrodniczym stosunkiem na świecie”

„Moja miłość jest jak obrączka. Bez początku i bez końca”

„Małżeństwo – jedyna gra losowa, której Kościół daje błogosławieństwo”

„Małżeństwo – najdroższy sposób otrzymania za darmo upranej bielizny”

„Największym grzechem jest grzech miłości – jest tak wielki, że trzeba dwojga, żeby go popełnić”

„Małżeństwo, jak kalectwo, należy znosić cierpliwie”