Dobór zaproszeń na ślub w eleganckim stylu

Dla większości ludzi ślub jest przypieczętowanie miłości dwojga zakochanych. To najważniejszy i najpiękniejszy dzień w życiu, który nowożeńcy chcą oczywiście dzielić z najbliższymi, zarówno rodzina, jak i przyjaciółmi. Tak cudowny dzień wymaga wspaniałej oprawy…dlatego przyszłe małżeństwo musi zacząć przygotowania dużo wcześniej. Im bardziej wyjątkowy dzień, tym więcej wysiłku trzeba włożyć, by wszystko było zapięte na ostatni guzik.

Najwięcej zachodu wymagają szczegóły, takie jak motyw przewodni i jego elementy, jak zaproszenia i dekoracje. Wciąż bardzo popularne są klasyczne, eleganckie wzory. Zatem w jaki sposób można je wykorzystać, by ślub i wesele odbierane były jako elegancka uroczystość z niesamowitą klasą?

Dystyngowane zaproszenia ślubne

Zaproszenia ślubne w stylu eleganckim to bardzo szerokie pojęcie, które każda para młoda może zinterpretować na swój sposób – i to przecież chodzi. Wręczając takie zaproszenia gościom chcemy, aby już dzięki temu niepozornemu karnecikowi mogli sobie wyobrazić jaka atmosfera czeka ich na naszej uroczystości. Wbrew pozorom jest to bardzo ważne – goście mogą dostosować chociażby strój do imprezy – inaczej ubieramy się na wesele w plenerze, a inaczej na eleganckie przyjęcie. Warto zatem dokładnie przemyśleć wybór motywu zaproszeń ślubnych i dostosować go do zaplanowanego stylu naszego przyjęcia. Im bardziej spójne będą te elementy, tym lepiej i zaoszczędzimy sobie sporo niepotrzebnych kłopotów. Od czego należy zacząć?

eleganckie zaproszenie z brylancikiem

Elegancja to też kolory

Przy wyborze eleganckich zaproszeń ślubnych po pierwszy należy zwrócić uwagę na ich kolorystykę. Jeśli faktycznie stawiamy na klasyczne zaproszenia musimy zadbać również o odpowiedni dobór kolorów. Kolory, które zwykle kojarzą się z elegancją to zazwyczaj kolory stonowane – krzykliwe, wyraziste barwy nie uchodzą za stylowe. Stawiajmy więc na wszelkie pastele – odcienie beżu,różu, delikatne rozbielone szarości i błękity sprawią, że zaproszenie na ślub stanie się eleganckim karnetem.

Jednak to nie jedyne rozwiązanie. Jeśli pastele kojarzą nam się niezbyt dobrze lub po prostu nie przepadamy za tego rodzaju kolorystyką zawsze można postawić na klasyczny zestaw black&white. Czarno-białe zaproszenie na ślub to idealne rozwiązanie dla wszystkich wielbicieli minimalizmu i prostych, lecz eleganckich rozwiązań. czerń i biel to też kolory, które zazwyczaj kojarzą się właśnie z parą młodą. Prostota to zawsze gwarancja sukcesu i bardzo bezpieczne rozwiązanie.

Wzory, motywy

Bardzo ważnym elementem każdego zaproszenia ślubnego jest wzór. Jeśli zależy nam na eleganckich zaproszeniach ślubnych najlepiej sprawdzą wszelkie ornamenty – są to niezwykle wyszukane motywy idealnie komponują się z tak wspaniałą i wyjątkową uroczystością jaką niewątpliwie jest ślub. Innym pomysłem, który świetnie pasuje do eleganckiego stylu są proste wzory geometryczne – prostota i minimalizm zawsze tworzą bardzo elegancki efekt. Można też zastosować niesamowicie modne motywy kwiatowe i roślinne, które są zawsze  dobrym rozwiązaniem, jeśli nie przepadamy za zbytnim przepychem ornamentów czy minimalizmem geometrycznych wzorów.

fioloetowe ślubne zaproszenie z ornamentem i kokardką

Czcionka, czyli diabeł tkwi w szczegółach

Gdy wybraliśmy już kolor i wzór zaproszeń,czas przejść do niesamowicie ważnych szczegółów, czyli na przykład wyboru odpowiedniej czcionki, jej wielkości koloru. Niedobrana czcionka może zepsuć nawet najpiękniejsza i najbardziej eleganckie zaproszenie. Jeśli nie czujemy się zbyt pewnie w trendach wśród czcionek, zawsze można postawić na sprawdzone rozwiązanie, czyli proste czcionki.

Jeśli zaś wierzymy we własny gust, warto zaryzykować i spróbować nieco szalonych czcionek. Eleganckie zaproszenia ślubne świetnie komponują się z czcionkami z wszelkimi zdobieniami i zawijasami. Bardzo gustownie wyglądają też czcionki pochylone. W przypadku, gdy nie czujemy się na siłach, by samemu wybrać odpowiednią czcionkę, zawsze można po prostu zaufać projektantom i ich wyczuciu stylu i smaku.

Stylowe dodatki dodadzą szyku

Obecnie zaproszenia ślubne to nie tylko karnet z odpowiednim wzorem i treścią, ale również dodatki. Stylowe szarfy, proste sznureczki jutowe, przyklejane kokardki, niewielkie sztuczne kwiaty, a nawet brokat czy cekiny – dziś na zaproszeniu można umieścić praktycznie wszystko. Oczywiście nie wszystko będzie pasowało do eleganckiego zaproszenia na ślub – tu należy postawić na stylowe szarfy oraz delikatne, niewielki wstążeczki. tego typu dodatki są stylowe, urocze, ale z klasą – gwarantują bardzo subtelny efekt i dodają szyku. W przypadku dodatków konieczny jest umiar i minimalizm – im mniej, tym lepiej, a zbyt dużo wyrazistych dodatków może dać efekt odwrotny do zamierzonego, czyli bardzo daleki do elegancji i klasy.

Choć wybór jest ogromny, to wciąż wśród par młodych najpopularniejsze są eleganckie i ekskluzywne zaproszenia ślubne. Ich gustowne wzory, subtelne kolory i niezwykła uroda nadal kradnie serca przyszłych małżonków. Zaproszenia w stylu eleganckim to gwarancja sukcesu – sprawdzają się i zawsze świetnie pasują do najważniejszej uroczystości w życiu, jaką jest ślub. Zaproszenia ślubne ekskluzywne podbiją serca wszystkich.