Zaproszenia ślubne z koronką – modny wzór, czy przeżytek?

Przygotowując się do zawarcia związku małżeńskiego, należy zadbać o wiele istotnych kwestii decydujących o wyjątkowości tego dnia, m.in. o wybraniu odpowiedniego zespołu muzycznego, fotografa i kamerzysty oraz menu. Na samym początku planowania ślubu, kluczowym zadaniem będzie ustalenie jego terminu oraz miejsca, w którym odbędzie się ceremonia ślubna oraz wesele. Znając już datę oraz miejsce, możemy rozpocząć planowanie listy gości, z którymi chcemy wspólnie przeżyć tę wyjątkową chwilę w naszym życiu. Najlepszym sposobem na poinformowanie gości o zbliżającej się uroczystości jest osobiste wręczenie im zaproszeń ślubnych, udowadniając tym, jak bardzo zależy nam na ich obecności oraz pokazując, że nasza wizyta jest oznaką powagi i szacunku względem gości.

Podczas zaprosin najważniejszym punktem całego spotkania jest właśnie przekazanie gościom zaproszenia ślubnego. To ono będzie pierwszym punktem styku z nadchodzącą uroczystością. Już sama jego forma pozwala na przekazanie gościom informacji o motywie przewodnim nadchodzącego wydarzenia.

Na rynku istnieje bogata oferta wzorów zaproszeń ślubnych, dlatego mając do dyspozycji tak wiele możliwości, ich wybór powinien zależeć przede wszystkim od Waszego gustu oraz motywu przewodniego wesela. Do najczęściej wybieranych wzorów należą między innymi zaproszenia eleganckie, rustykalne, boho, eko oraz bardzo modne w ostatnim czasie koronkowe zaproszenia na ślub.

koronkowe zaproszenie na ślub

Zaproszenia ślubne z koronką — dla kogo?

Wybór idealnego zaproszenia ślubnego nie należy do najprostszych czynności. Podczas jego wyboru, warto posiadać już koncepcję stylu, w jakim zostanie zorganizowany ślub oraz wesele. W zależności od kolorystyki i wzoru zaproszenia ślubnego z koronką mogą one pasować zarówno do tradycyjnych uroczystości, jak i tych eleganckich, nowoczesnych, romantycznych oraz niesztampowych.

Zaletą eleganckich i koronkowych zaproszeń ślubnych jest to, że nie ogranicza je kolorystyka, dzięki temu mogą być dobrane do dowolnych barw przewodzących na dekoracjach weselnych.

Zaproszenia z koronką mogą być świetnym wprowadzeniem dla gości zaproszonych na uroczystość w popularnym stylu vintage, rustykalnym lub nowoczesnym i eleganckim. Koronka potrafi nadać również romantyczności uroczystości weselnej.

Wiele kobiet uwielbia koronkę w różnej postaci, dlatego też tego typu zaproszenie okazuje się świetnym wyborem dla Panny Młodej, której suknia ślubna będzie zawierała niepowtarzalne zdobienia w postaci koronki.

Jak wyglądają zaproszenia na ślub z koronką?

Koronkowe zaproszenia ślubne charakteryzują się przede wszystkim szykiem i elegancją. Romantyczne i subtelne wzory, nieograniczające barwy oraz faktura, pozwalają uzyskać niepowtarzalny projekt.

Wzory koronki na zaproszeniu ślubnym mogą być wycinane lub wytłaczane, coraz częściej wybiera się także prawdziwą koronkę z materiału. W zależności od preferencji, zaproszenia w stylu koronkowym świetnie sprawdzają się zarówno w mocnych kolorach, jak i klasycznej bieli.

Koronka może przybierać formę wstawki w postaci kilku koronkowych elementów przyklejonych do zaproszenia. W przypadku, gdy nie chcemy łączyć paru materiałów, możemy zdecydować się na koronkę naniesioną graficznie na zaproszenie. Często wybieranym motywem jest również koronka jako tło zaproszenia, nadająca odpowiednią klasę i elegancję.

Ciekawym i nietypowym rozwiązaniem jest również koperta z motywem koronki, znajdującą się na przodzie lub w jej środku, obdarzając zaproszenie dodatkowym urokiem.

W dzisiejszych czasach zaproszenia ślubne to nie tylko odpowiedni wzór oraz umieszczona na nim treść — o ich atrakcyjności decydują również dodatki. W przypadku zaproszeń z motywem koronki często wybieranym dodatkiem są sznureczki jutowe, delikatne wstążeczki, stylowe szarfy, kokardki czy też drobne sztuczne kwiaty.

zaproszenie z motywem koronki

Dodatki i wykończenia z motywem koronki

Decydując się na zaproszenia ślubne koronkowe, warto, aby ten motyw pojawiał się również podczas ceremonii ślubnej oraz wesela.

Najlepszym sposobem na ponowne wykorzystanie motywu koronki mogą być winietki z imionami gości, zawieszki na alkohol, menu, serwetki, a także księga gości! Warto pamiętać o takich szczegółach, ponieważ wraz z pozostałymi elementami dekoracji będą w dużym stopniu odpowiadać za wystrój sali.

Zamówienie zaproszeń z koronką

Wybierając zaproszenia z koronką, możemy skorzystać z gotowych wzorów, które w znaczącym stopniu ułatwiają podjęcie decyzji co do ich wyglądu. Jeżeli zależy nam na unikalności, warto zdecydować się na ich personalizację, podczas której należy przede wszystkim określić podstawowe elementy takie jak:

  • kolor okładki
  • kolor papieru
  • kolor wstążeczki (opcjonalnie)
  • rodzaj papieru
  • wzór wnętrza
  • wzór okładki
  • tekst na okładce
  • kolor tekstu
  • czcionka

Szczególną uwagę należy zwrócić na rodzaj czcionki. W gotowych szablonach krój tekstu idealnie komponuje się wraz z pozostałymi elementami zaproszenia. Natomiast podczas samodzielnego projektowania możemy w łatwy sposób dać się ponieść fantazji przy jej wyborze, co może zepsuć cały efekt zaproszenia.