Kwieciste wzory w zaproszeniach ślubnych

Ślub to przede wszystkim wyjątkowa uroczystość zawarcia związku małżeńskiego, a wesele jako forma przyjęcia okolicznościowego pozwala na świętowanie tego szczególne dnia. Natomiast przed ślubem oraz weselem młoda para ma wiele zadań do wykonania, aby wszystko przebiegło zgodnie z planem. Jednym z pierwszych i najważniejszych obowiązków jest poinformowanie oraz zaproszenie gości na nadchodzącą uroczystość.

Historia zaproszeń sięga już starożytnych czasów i do tej pory jest postrzegana jako bardzo istotny element ślubu. Dawniej zaproszenia przybierały różne formy, w czasach średniowiecza przede wszystkim były przekazywane formą ustną, wynikało to w dużej mierze z powszechnego analfabetyzmu. Bardziej znana nam forma zaproszeń, czyli papierowa również była stosowana w dawnych czasach, z tą różnicą, że wykorzystywano wtedy pergamin. Zaproszenia te były równie pięknie zdobione, jak dzisiejsze.

Dlatego też zaproszenia ślubne są tak ważną kwestią, która jak widać jest kultywowana od bardzo dawna. Oprócz roli informacyjnej pełnią także formę pamiątki po ślubie. Z tego względu warto dobrać je tak, aby były ciekawe i nawiązywały do charakteru przyjęcia oraz motywu przewodniego.

Motyw przewodni ślubu

Motyw przewodni ślubu oraz wesela wynika przede wszystkim z preferencji młodej pary. Może być on nawiązaniem do waszej pasji oraz zawodu, a także waszych podróży, które odbyliście jeszcze jako para narzeczonych. Często wykorzystywanym motywem ślubu jest również styl rustykalny i boho, charakteryzujący się szczegółami oraz pięknem natury. Natomiast nie da się nie zauważyć, że od lat jednym z głównych motywów są kwiaty.

Kwiaty podobnie jak zaproszenia mają bogatą historię związaną z uroczystością zaślubin. Ich piękno oraz symbolika nadaje wyjątkowości, oraz podniosłości temu wydarzeniu. Motyw przewodni ślubu z kwiatami można wykorzystać zarówno na sali, w kościele, jak i na zaproszeniach ślubnych.

kwiatowe zaproszenie ślubne - zdjęcie

Zaproszenia ślubne w kwiaty

Głównym trendem, który zakorzenił się w projektach zaproszeń ślubnych są kwiaty. Zaproszenia ślubne kwiaty to prosty sposób na stworzenie przepięknych kartek symbolizujących miłość i radość oraz nawiązujących do dekoracji kwiatowych, czy też bukietów ślubnych.

Oryginalne i modne wzory kwiatów na zaproszeniach ślubnych mogą występować w różnych odsłonach. Ręcznie malowane akwarelą, naniesione graficznie, uproszczone lub realistyczne to tylko kilka z wielu możliwości wykonania pięknego zaproszenia.

Często spotykanymi projektami są tzw. zaproszenia ślubne kwiaty polne, wykorzystujące piękno polnych kwiatów, które możemy często spotkać w okresie letnim podczas romantycznych spacerów.

Czerpanie ślubnych inspiracji prosto z natury to trend, który nie wychodzi z mody. Dlatego też wiele osób decyduje się na indywidualne projekty zaproszeń, ponieważ możliwości są tak szerokie, że każdy projekt pomimo wykorzystania tego samego motywu jest niepowtarzalny.

Zaproszenia ślubne polne kwiaty mogą być wykorzystane w motywach przewodnich w stylu boho, czy też rustykalny gdzie kwiaty odgrywają istotną rolę. W tym celu możemy wykorzystać wszystkie gatunki kwiatów, pochodzące zarówno z egzotycznych miejsc, jak i wzory polnych kwiatów z pobliskiej nam łąki.

przykład zaproszenia w kwiaty

Motyw przewodni ślubu i zaproszeń z kwiatami

Decydując się na ślubne zaproszenia z motywem kwiatów, warto również, aby współgrały one z dekoracjami, które będą znajdować się na weselnych stołach. Karta menu, winietki, czy też rozpiska miejsc przy stołach dla gości to świetna okazja na użycie motywu kwiatów. Oczywiście nie zapominajmy również o prawdziwych, pachnących kwiatach, którymi można ozdobić także salę oraz kościół.

Podczas wyboru motywu kwiatów, warto zwrócić uwagę na ich symbolikę i znaczenie. Wiele gatunków jest dostępnych przez znaczną część roku, natomiast przy wyborze wyrobów florystycznych warto skupić się na roślinach, które są łatwo dostępne o danej porze roku.

Pamiętajmy o tym, że organizując tematyczny ślub istotna jest konsekwencja przy stosowaniu danego motywu, natomiast modne ostatnimi czasy jest również łączenie stylów. Istotną rolę odgrywa również muzyka, która też powinna nawiązywać do motywu przewodniego.

zaproszenie z wzorem kwiatów bzu

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zaproszeń ślubnych z motywem kwiatów?

Wybór odpowiednich zaproszeń jest ważnym elementem podczas przygotowań do ślubu. Za ich pośrednictwem wyrażamy również szacunek dla zaproszonych gości, dlatego warto zadbać o to, aby były one odpowiednio dobrane.

Projekt zaproszeń ślubnych w kwiaty jest kwestią indywidualną, natomiast nie mając pomysłu na jego wykonanie, warto zdecydować się na gotowe rozwiązania, które odpowiadają panującym trendom.

Kolejną kluczową kwestią jest ich jakość wykonania. Nawet najlepsza grafika może nie uratować wyglądu zaproszenia, jeżeli będzie ono wykonane z materiałów niskiej jakości. Wysokiej jakości materiały zapewnią trwałość oraz żywe kolory, dzięki czemu nasze zaproszenia ślubne w kwiaty będą nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale również trwałe.

Warto jest więc poświęcić uwagę zaproszeniom ślubnym i ich wyborowi.