Łakocie na ślub i wesele

Uroczystość zaślubin to dla każdej Pary Młodej jeden z najważniejszych dni w życiu. Występując w roli organizatorów uroczystości, powinniśmy zadbać o szczególny upominek dla zaproszonych gości. Z jego pomocą podziękujemy im za przybycie, wywołamy uśmiech na ich twarzy i odpowiednio wyróżnimy. Co warto podarować zaproszonym gościom weselnym?

Ciekawym i praktycznym pomysłem są upominki składające się z cukierków- krówek, których historia sięga co najmniej lat 20. XX w. To właśnie wtedy Feliks Pomorski otworzył w Poznaniu wytwórnię słodyczy, gdzie zaczęto produkować słynne cukierki zawijane w papierki z rysunkiem krowy. I to właśnie te opakowanie przyczyniło się do powstania i szybkiego spopularyzowania nazwy “Krówki”, dzięki czemu ciągutki mleczne cieszą się niesłabnącą popularnością. Mleczne cukierki to tradycyjny, znany wszystkim i powszechnie lubiany smakołyk. Ciągutki to ekonomiczny wybór, który budzi pozytywne skojarzenia od pokoleń i kojarzy się z beztroskim dzieciństwem.

Słodkości znane od pokoleń

Czym są krówki? to cukierki mleczne z miękkim, ciągliwym nadzieniem nazywane najczęściej ciągutkami lub pomadkami mlecznymi. Do ich produkcji używa się: mleka, cukru i masła, które to miesza się i gotuje w dużej kadzi. Po kilku godzinach masę wylewa się na stół i studzi. Po kilku dniach, kiedy masa zastygnie możemy ją pokroić i zapakować w wybrany papier. Prawdziwe krówki zawierające masło rozpływają się w ustach- początkowo są bardzo ciągnące, a z czasem kruszeją w ustach. Krówki pakowane ręcznie są miękkie i ciągnące, z kolei te pakowane mechanicznie nieco twardsze i bardziej suche. Każdy cukierek zawijany jest w dwa papierki: wewnętrzny – umożliwiający łatwe odwijanie oraz zewnętrzny, na którym znajduje się wybrany przez Was motyw ślubny.

krówki z serduszkami

Krówki ślubne – słodkie podziękowanie dla gości

Krówki weselne to świetny pomysł na prezent dla Waszych gości. Dlaczego? Taki słodki upominek weselnicy mogą zabrać na pamiątkę ze sobą do domu. Wręczanie gościom ślubnym słodkości na zakończenie wesela to zwyczaj znany w naszej tradycji od pokoleń. Podziękowanie za życzenia pomyślności, ciepłe słowa i wspólne biesiadowanie przy weselnym stole to gest, który nasza rodzina i znajomi zapamiętają na długo. Oryginalnym i niecodziennym sposobem na wyrażenie wdzięczności jest właśnie wręczenie im słodkich krówek. Symbolicznych łakoci przygotowanych specjalnie na tą okazję, dodatkowo opakowanych w specjalnie zaprojektowany, okolicznościowy papierek. Tanie krówki ślubne są znakomitą pamiątką i słodkim dodatkiem, który urozmaici weselne stoły, a zabrane do domu będą przypominać o minionych chwilach i szampańskiej zabawie na weselu.


Zdjęcia w tekście: krówki ślubne od RozsądnePannyMłode


Spersonalizowane cukierki ślubne z własnym nadrukiem

Możliwość personalizacji papierka, w którym zawinięta jest krówka ciągutka pozwala wręczyć każdemu upominek jedyny w swoim rodzaju! Tak, na papierkach cukierków mogą znaleźć się Wasze imiona, dzięki czemu podarunek zostanie zapamiętany na długi czas. Na etykiecie krówki może znaleźć się również Wasze zdjęcie, data ślubu, motyw ślubny czy Wasz indywidualny projekt. Krówki mogą uświetnić również motta i sentencje zamieszczone na opakowaniach. Indywidualnie zaprojektowany nadruk na papierkach stanie się oryginalną pamiątką tych wyjątkowych chwil dla Młodej Pary i ich najbliższych. Tak przygotowane cukierki przyciągać będą nie tylko swoim wyjątkowym wyglądem, ale i swoim znakomitym smakiem, który powstaje z połączenia tradycyjnego, ręcznego wyrobu.

przykład ślubnych krówek z imionami Pary Młodej

Słodkie krówki i zwyczaje weselne

Krówki na wesele to uniwersalny prezent, który pokochają wszyscy Wasi goście. No bo, kto nie lubi słodkich i delikatnych krówek? Pyszne krówki to najlepszej jakości ciągutki wykonywane według tradycyjnej receptury. Cukierki na ślub mogą mieć również inne zastosowanie. Jakie? Zgodnie z tradycją weselną Młoda Para po wyjściu z domu Pani Młodej rzuca zebranym gościom cukierki. Symbolizować mają one słodycz ich miłości i dalszego życia we dwoje. Następnie orszak ślubny wraz z młodymi udaje się do kościoła. Warto i wtedy mieć ze sobą cukierki ślubne, bowiem zdarza się że drogę zagradzają dzieci lub okoliczni mieszkańcy tworząc tzw. “bramy”. Młodzi muszą wówczas się zatrzymać i wykupić przejazd. Zadaniem drużby jest negocjowanie „ceny” i wykupienie przejazdu, a walutą weselną jest najczęściej wódka. Zdarza się, że w tej zabawie uczestniczą również dzieci, zatem to właśnie dla nich warto przygotować pyszne krówki weselne.

Jeszcze innym pomysłem, dość nowym, ale równie ciekawym na wykorzystanie krówek jest obsypywanie nimi Młodą Parę wychodzącą z kościoła. Pomysł ten sprawdza się bardzo dobrze, zwłaszcza jeśli wśród gości weselnych jest dużo dzieci, które z chęcią pomogą i je pozbierają. Innym pomysłem, również dość nowym jest rzucanie przez Parę Młodą cukierkami w zebranych gości po wyjściu z kościoła. Zaskoczenie gości gwarantowane!

Jakby się tak zastanowić, to każda pora jest dobra na to, żeby wsunąć kilka krówek. I każda impreza jest dobra, żeby te słodkie, mleczne cukierki zaserwować gościom. Jeśli, więc organizujesz 18-tkę albo 30-tkę, imieniny, wieczór panieński, kawalerski- warto zadbać o słodką stronę tego przedsięwzięcia. Słodkie ciągutki z personalizowanymi etykietami sprawią, że np. ten jedyny wieczór panieński nabierze naprawdę indywidualnego charakteru. Ciekawie zapakowane słodycze nie tylko świetnie ozdobią stół, ale wprawią każdą z Was w fantastyczny nastrój. Niechaj będzie słodko! Zaproście krówki na swoje wesele!