Jak dobrać zaproszenie ślubne ze zdjęciem?

Przygotowania do ślubu i wesela potrafią być stresujące i pełne wyzwań, natomiast dobrze zaplanowane odwdzięczą się wspaniałym efektem końcowym. W oczekiwaniu na ten wyjątkowy dzień w życiu zakochanej pary, przyszłe małżeństwo musi sprostać wielu trudnym zadaniom. Jedną z najważniejszych czynności do wykonania przed ślubem jest poinformowanie oraz zaproszenie gości, którzy będą Wam towarzyszyć w tym wyjątkowym dla was wydarzeniu. Zaproszenie ślubne to wasza wizytówka, która daje przedsmak tego co będzie czekać na uczestników w tym szczególnym dla przyszłej pary młodej dniu. Świetnym pomysłem mogą okazać się niepowtarzalne zaproszenia ślubne ze zdjęciem, których forma potrafi zaskoczyć gości.

foto zaproszenie ślubne

Pomysł na oryginalne zaproszenie ślubne ze zdjęciem

Będąc na etapie planowania listy gości oraz projektowania zaproszeń, często zakochani mają problem z brakiem pomysłu na motyw oraz styl zaproszenia ślubnego. Nie mając pomysłu możemy inspirować się panującymi trendami i na ich podstawie dobierać odpowiednią kolorystykę czy też grafikę. Niestety często takie zaproszenia okazują się bezbarwne i nie odzwierciedlają charakteru wydarzenia czy też osobowości zakochanej pary.

W takim przypadku niepowtarzalnym pomysłem mogą okazać się oryginalne zaproszenia ślubne ze zdjęciem przyszłej młodej pary, które na pewno wywołają uśmiech na twarzach naszych bliskich, ponieważ bardzo rzadko możemy spotkać się z taką formą zaproszenia. Sami zastanówcie się czy otrzymaliście kiedykolwiek takie zaproszenie ze zdjęciem? Prawdopodobnie nie – tak samo może być w przypadku waszych gości.

Mając na uwadzę, że zwykłe zaproszenia ślubne przeważnie lądują w szufladzie i odchodzą w niepamięć. To zaproszenie, którego głównym motywem jest zdjęcie zakochanej pary, sprawi, że będzie posiadało ono większą wartość dla naszej rodziny oraz znajomych, pełniąc jednocześnie formę pamiątki, z którą bardzo ciężko się rozstać.

kolaż ze zdjęciami na zaproszeniu ślubnym

Wybór zaproszenia ze zdjęciem – na co zwrócić uwagę?

Podczas wyboru zaproszenia ślubnego ze zdjęciem należy zwrócić szczególną uwagę na kilka ważnych aspektów, które determinują jego formę. Przede wszystkim zaproszenie powinno sugerować o stylu uroczystości. Goście już na jego podstawie powinni w pewnym stopniu domyślać się czego mają się spodziewać po nadchodzącym wydarzeniu.

Zaproszenia ślubne ze zdjęciem pary młodej powinny odzwierciedlać ich osobowość. Właściwie wybrane zdjęcie lub nawet zdjęcia z waszych wspólnych podróży, ważnych wydarzeń, uroczystości lub po prostu wypełnione szczerym uśmiechem, mogą również pozwolić lepiej poznać przyszłego Pana Młodego czy też Pannę Młodą przez dalszą rodzinę.

Ważne jest, aby zdjęcie było wysokiej jakości, natomiast jeżeli nie posiadacie takich zdjęć, warto jest zorganizować sobie przedślubną sesję narzeczeńską – zdjęcia z takiej sesji będzie można wykorzystać w zaproszeniu ślubnym oraz będą stanowić wspaniałą pamiątkę z okresu narzeczeństwa.

Jeżeli już wybierzecie odpowiednie zdjęcie, warto zwrócić szczególną uwagę na to, aby treść zaproszenia była czytelna. Informacje takie jak miejsce, data i godzina ślubu oraz wesela zapisane nieodpowiednią czcionką mogą zepsuć cały efekt wizualny, tak więc uważajcie, aby nie przesadzić z wyborem zbyt ekstrawaganckiej formy czcionki. Często, prosty krój sprawdza się najlepiej, natomiast wszystko zależy od stylu zaproszenia. Forma treści na zaproszeniu może być przedstawiona w sposób oficjalny lub bardziej osobisty.

zaproszenie na ślub ze zdjęciem młodej pary

Co ma wpływ na cenę takiego zaproszenia?

W zależności od projektu, jakości wykonania, rodzaju użytego papieru, wymiaru karty, możliwości personalizacji gości w środku, ilości zaproszeń, cena za usługę wykonania zaproszeń ślubnych może się znacząco różnić.

Wysokiej jakości zaproszenie ślubne ze zdjęciem możemy zamówić już od złotówki za sztukę. Warto zwrócić uwagę także na dodatkowe koszta, które mogą wpłynąć na końcową cenę, jaką przyjdzie nam zapłacić. Dodatkowym kosztem może być na przykład edycja projektu wybranego wzoru oraz dodanie własnych tekstów, takich jak wierszyk o prezentach lub inne własne adnotacje.

Dodatkowo cena może znacząco wzrosnąć jeżeli będzie nam bardzo zależeć na szybkim czasie realizacji zamówienia. Spóźnialscy za usługę ekspresową wykonania zaproszenia ślubnego mogą zapłacić zdecydowanie więcej, dlatego warto zacząć myśleć o tym z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym.

zaproszenie ślubne z fotografią

Ostatni krok – zamówienie

Jak już wspominaliśmy, czas realizacji zamówienia może być dodatkowym czynnikiem wpływającym na końcową cenę zaproszenia. Standardowy czas realizacji może wynosić od kilku do nawet kilkunastu dni. Dlatego warto już wcześniej dowiedzieć się ile czasu będziemy potrzebować na wykonanie naszego zamówienia.

Decydując się na wybór firmy, która będzie odpowiedzialna za realizację naszych wymarzonych zaproszeń, warto zapytać się o możliwość wykonania próbek zaproszeń ślubnych. Próbki pozwolą uniknąć rozczarowania związanego z niską jakością wydruku, która może znacznie odbiegać od tej prezentowanej w opisie produktu.


Polecane


Zobacz też, jak pisać życzenia ślubne dla Państwa Młodych, by uniknąć faux pas! 🙂