Dla miłośników środowiska – ekologiczne zaproszenia ślubne

Dla kogo dedykowane są eko zaproszenia?

W zgodzie z ekologią, dbałością o ziemię i matkę naturę. Wyprodukowane tylko z naturalnych składników, na ekologicznym papierze z pomocą ekologicznej farby, przewiązane lnianym sznurkiem. Kolekcja ekologicznych zaproszeń ślubnych to propozycja tworzona z myślą o Parze Młodej, która reprezentuje proekologiczną postawę wobec środowiska.

Młodzi, którzy lubią nowoczesny styl i pragną odejść od tradycyjnej formy- białych kart z pewnością będą z nich zadowoleni. Tak ważny dzień, jak dzień zaślubin nie powinien być powodem do niszczenia przyrody i jej darów. Tego dnia warto skorzystać z innych, ekologicznych sposobów na zmniejszenie zużycia papieru, który jak wiadomo powstaje z drzew naszych lasów. Jeśli, więc lubimy klasyczne rozwiązania, a nasza uroczystość będzie w stylu folkowo-rustykalnym, ekologiczne zaproszenia ślubne będą jak znalazł!

wnętrze zaproszenia z ekologicznego papieru

Jak wyglądają eko zaproszenia ślubne?

Zaproszenia w stylu eko spełniają funkcję informacyjną, ale odzwierciedlają również charakter tej wyjątkowej uroczystości. Karty zaproszeń w swoim założeniu mają być proste, minimalistyczne, ale przede wszystkim eleganckie. Do ich produkcji wykorzystuje się papier z recyklingu, dzięki któremu wygląd Państwa zaproszeń zyskuje jeszcze bardziej na swojej naturalności.

Zaproszenie drukowane na brązowym papierze makulaturowym są przyjazne dla środowiska. Papier ten powstaje bowiem przy użyciu pozostałości z przetwarzania kukurydzy, migdałów, cytrusów, kiwi, oliwek, orzechów czy kawy. Każdy jego odcień nawiązuje do surowca zastosowanego przy jego produkcji. Papier eko jest miły w dotyku, może mieć gładką lub delikatnie chropowatą fakturę.

Pary młode, które wybiorą ten właśnie tradycyjny model zaproszenia swoich gości, mogą ozdobić swoje zaproszenia na wiele sposobów. Bardzo popularne są takie materiały, jak szary, brązowy papier z widocznymi wiórkami drewna, koronka, lniane sznurki czy drewno. Karta papieru z niezbędnymi informacjami odnośnie ceremonii na plastrze drewna? Efekt wow wśród zaproszonych gości gwarantowany! Popularne zaproszenia w tym stylu mają najczęściej format jednokartkowego prostokąta o formacie c6 z grubego ekologicznego papieru z widocznymi wiórkami, związanego dratwą lub lnianym sznurkiem.

front zaproszenia eko

Motywem dekoracyjnym w zaproszeniu jest często stylizowana czcionka- minimalistycznie zaakcentowana w niektórych miejscach. Zaproszenia ślubne mogą składać się również ze składanych kart papieru np. z odciskami palców czy małym bilecikiem ,,Pobieramy się” lub wkładką wewnętrzną. Inną propozycją są zaproszenia składające się z jednej karty, która stanowi główną część zaproszenia, a na jej odwrocie można znaleźć uśmiechnięte zdjęcie Pary Młodej.

Na zaproszeniach istnieje możliwość dowolnego doboru kolorystycznego środka i koperty. Kolory i wzory można dobrać z wzornika, które można dowolnie modyfikować lub zmieniać przed podjęciem ostatecznej decyzji. Wszystko zależy od wyobraźni zamawiającej Pary Młodej! A jeśli nie jesteśmy przekonani zawsze możemy zaproponować wykonawcy własny projekt.

Innymi motywami ozdobnymi tego typu zaproszeń są wszechobecne symbole serca i kwiatów dla stylistyki ślubnej. Dodatkowo, do zaproszeń eko dołączony jest lniany sznurek, którym przewiązuje się karty zaproszeń przed wręczeniem zaproszonym gościom. Na pierwszy rzut oka zaproszenia tego typu może nie zawsze wyglądają zachęcająco. Kiedy, jednak bliżej im się przyjrzymy zobaczymy że, całość tworzy bardzo oryginalny efekt. W zaproszeniach eko, jak widać można wykorzystywać dary lasu, spełniając nasze osobiste pragnienia lub ograniczyć się jedynie do wykorzystania papieru ekologicznego.

Zaproszenia eko – z miłości do ekologii i recyklingu

Miłość do ekologii, recyklingu można wyrazić również na zaproszeniach ślubnych. Stosowanie papierów z recyklingu staje się nie tylko coraz modniejsze, ale ma również bardzo pozytywny wpływ na środowisko. Takie działanie przyczynia się do efektywnego wykorzystania makulatury oraz zmniejsza zużycie drewna. Jeśli, więc ochrona środowiska oraz przywiązanie do natury jest dla Was ważne, a Wasza uroczystość planowana jest w wiejsko-folkowym klimacie, ekologiczny model zaproszeń sprawdzi się idealnie.

Zaproszenia tego typu są dowodem Państwa młodych o potwierdzeniu ich świadomości ekologicznej oraz potrzebie zmian w otaczającym środowisku. Gość, który otrzyma zaproszenie w tym stylu może spodziewać się wesela urządzonego w podobnym tonie. Bardzo prawdopodobne, że zabraknie na nim fajerwerków, jednak nie swojskich wędlin, domowych weków czy wypieków. Nalewka babuni bez wątpienia też się znajdzie!

Do zaproszeń w stylu ekologicznym polecane są również dodatki o tym samym charakterze – winietki, zawieszki, księga gości czy koperty. Uroczystość ślubna w stylu rustykalnym czy vintage kocha takie ekologiczne dodatki. Zaproszenia w takim stylu z pewnością będą stanowić oryginalną pamiątkę dla zaproszonych gości weselnych. To idealne rozwiązanie, kiedy planujemy uroczystość ślubną w okresie jesieni. Spadające żołędzie, grona jarzębiny czy szyszki to idealna inspiracja do stworzenia projektu z gatunku eco ślubnych kart. Stylistyczne nawiązanie do ekologii oraz kontaktu z naturą powinno przekonać do siebie każdego, zarówno gości, jak i Parę Młodą.