Czy zabawne zaproszenia ślubne są dobrym pomysłem?

Choć ślub i wesele to bardzo poważna sprawa, którą większość par traktuje niesamowicie serio, to jednak zawsze znajdą się ludzie, którzy chcą pójść zupełnie inną drogą. Oczywiście naszym zdaniem każda para powinna mieć wolną rękę i zorganizować taki ślub i wesele, o jakim marzy, zamiast spełniać jedynie oczekiwania innych.

Jeśli para młoda ma wybitne poczucie humoru, to ich wesele zwykle również jest niesamowicie charakterystyczne. Jednak wiele par nie ma odwagi na urządzenie przyjęcia totalnie po swojemu i jednocześnie nie chcą rezygnować zupełnie z własnego stylu – dlatego warto wprowadzić jedynie niewielkie elementy humorystyczne, na przykład śmieszne zaproszenia ślubne.

Zaproszenia na ślub z humorem

Zaproszenia ślubne z humorem to prawdziwa kopalnia pomysłów. Możliwości jest ogrom, każda para może wybrać projekt, który idealnie zgra się z ich charakterem. Wbrew pozorom jest bardzo ważne, bo zaproszenie ślubne powinno być znakiem charakterystycznym przyszłych małżonków. Można zastosować postacie z kreskówek, śmieszne rysunki, a nawet własną karykaturę – wzorów i pomysłów jest mnóstwo, tak naprawdę ogranicza nas tylko wyobraźnia i czasem fundusze 😊. Śmieszne zaproszenia na ślub świadczą nie tylko o poczuciu humoru pary młodej, ale też o dystansie do siebie i otwartości – goście na pewno będą się dobrze bawić na weselu takiej pary.

zabawne zaproszenie z uciekającym panem młodym

Śmieszne zaproszenia ślubne – jakie kolory pasują?

Zabawne zaproszenia ślubne pozwalają na nieco więcej luzu niż przykładowo te w eleganckim stylu. Praktycznie wszystkie chwyty są dozwolone. Podobnie jest z kolorami – zaproszenia w śmiesznym stylu umożliwiają stosowanie środków, których w innych stylach użyć nie można, bo zepsuje to cały efekt. Jakie kolory będą idealne do śmiesznych karnetów? Przede wszystkim żywe, mocne, wyraziste kolory, ale kolory stonowana czy klasyczna biel i czerń też są dozwolone. Wszystko zależy od charakteru i szczegółów zaproszenia. Jednak kolory, które jako pierwsze kojarzą się z humorystycznymi kartkami to żółty, wszelkie czerwienie, zielenie i błękity. Jednak kolor to nie wszystko, bo jednak pierwsze skrzypce powinien grać wzór.

Śmieszne rysunki

Zabawne zaproszenia ślubne bez wątpienia robi motyw. Głównym elementem śmiesznego zaproszenia może być wszystko – rysunek, karykatura, komiks, wasze wspólne zdjęcie, humorystyczny cytat. W tego typu zaproszeniach wszystko jest dozwolone.

Bardzo popularne są ostatnio zaproszenia typowo rysunkowe, na przykład z czarno białym rysunkiem pary młodej. Takie zaproszenie pokazuje gościom, że narzeczeni mają ogromny dystans do siebie, lubią zaskakiwać, a ślub i przyjęcie weselne będzie dalekie od standardowych pompatycznych, sztywnych wesel, jakie zwykle mają miejsce.

Śmieszne zaproszenia ślubne z zabawnym zdjęciem pary młodej to fantastyczny pomysł, szczególnie dla tych par, które potrafią i lubią śmiać się z siebie. Goście mogą być pewni, że będą świadkiem nie tylko wyjątkowego wydarzenia w niezwykłym stylu.

śmieszne zaproszenie z narysowanymi ludzikami i sercem

Czcionka

Zabawne zaproszenia na ślub to chyba jedyny styl, w którym można sobie pozwolić na bardzo dużo. W przypadku czcionek praktycznie wszystkie chwyty są dozwolone – efekt końcowy ma być śmieszny i uroczy, więc możemy się posłużyć nawet najbardziej zakazanymi czcionkami. Przy zabawnych zaproszeniach wszelkie przerysowania są mile widziane, bo właśnie taki ma być efekt końcowy. Nasze zaproszenie na ślub ma wywoływać uśmiech na twarzy, dlatego nie bójmy się realizowania nawet najbardziej szalonych pomysłów.

Dodatki i inne zabawne elementy

Choć jeszcze niedawno zaproszenia ślubne miały bardzo prostą formę i był wręcz ascetyczne, dziś trendy diametralnie się zmieniły. Szczególnie w przypadku humorystycznych zaproszeń na ślub. Tu śmieszne dodatki są nie tylko mile widziane, ale wręcz pożądane. Najpopularniejszym dodatkiem są oczywiście szarfy. Zaproszenie można też przewiązać wstążeczką dopasowaną kolorystycznie, jak i zwykłym sznurkiem lub czymś kompletnie nieoczywistym, jak źdźbła trawy czy kolorowa włóczka. Wszystko zależy od idei całego zaproszenia. Ale to oczywiście nie wszystko: świetną ozdobą mogą być wszelkie serduszka, cekiny, brokaty, doczepiane bileciki, a nawet cukierki czy lizaki.

Warto też wziąć pod uwagę rodzaju papieru, na jakim wydrukujemy zaproszenia. W przypadku humorystycznych można pozwolić sobie na dużo więcej również w takich kwestiach jak papier. Możemy zastosować zupełnie niespotykane faktury: na przykład chropowate lub z wytłoczonym wzorem.

Wybór śmiesznych zaproszeń ślubnych to doskonała zabawa i miła odskocznia od stresującego planowania ślubu i wesela. Im zabawniej, tym lepiej – dlatego pary coraz częściej decydują się właśnie na tego typu zaproszenia. Dystans do siebie i otwartość narzeczonych sprawiają, że każdy z gości nie tylko z uśmiechem na twarzy przyjmie takie zaproszenie, ale też będzie się doskonale bawił na przyjęciu weselnym. Zaproszenia ślubne z humorem i przymrużeniem oka to doskonały pomysł dla wszystkich nieco szalonych, pogodnych i optymistycznych par. A dużo uśmiechu i dobrej zabawy to najlepsza wróżba na dalszą wspólną przyszłość.