Odcienie czerni i bieli – uniwersalne i zawsze modne

Organizacja ślubu wiąże się z mnóstwem formalności i przygotowań, zwłaszcza gdy zależy nam na niezapomnianym przyjęciu weselnym. Jedną z kwestii, o której należy pamiętać, są zaproszenia ślubne. Zazwyczaj wręcza się je gościom na 2-3 miesiące przed ceremonią. Oznacza to więc, że trzeba je wybrać odpowiednio wcześnie. W ofercie znajdziemy różnorodne zaproszenia, od klasycznych, po spersonalizowane. Na które z nich się zdecydować?

Zaproszenia na ślub w tonacji czerni i bieli

Proste i gustowne zaproszenia sprawdzają się niezależnie od panujących trendów. Ślub to podniosła uroczystość, powinna zatem charakteryzować się elegancką oprawą. Warto zainteresować się klasycznymi propozycjami. Należą do nich m.in. ślubne zaproszenia w kolorze bieli i czerni. Takie połączenia kolorystyczne wiodą prym już od wielu lat, głównie z uwagi na swoją uniwersalność. Bezpośrednio nawiązują również do stroju przyszłych małżonków. Suknia ślubna jest bowiem w kolorze bieli, a męski garnitur- głębokiej czerni. Nie oznacza to jednak, że takie zaproszenia muszą być nudne i pozbawione ciekawych elementów. Wiele zależy od nadruku, na jaki się zdecydujemy. Na zaproszenie składa się także tekst, który znajdziemy w środku, a ściślej mówiąc jego ton. Niektóre pary preferują żartobliwe rymowanki, inne ograniczają się wyłącznie do oficjalnej formy. Jedno i drugie rozwiązanie z pewnością okaże się właściwe.

model czarno - białego zaproszenia na ślub

Personalizacja zaproszeń ślubnych

Pary, które marzą o nieszablonowych dodatkach i pragną wszystko zaprojektować i stworzyć niemal od podstaw, mogą zdecydować się na spersonalizowane zaproszenia ślubne. Zostaną one wówczas dostosowane do ich oczekiwań. Na czym będzie polegać personalizacja zaproszeń? To zależy już od indywidualnych preferencji. Jednym ze sposobów może być umieszczenie w nich zdjęcia narzeczonych. Takie zdjęcia zastępują zazwyczaj główny nadruk, który znajduje się na pierwszej stronie. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby pojawiły się także wewnątrz. Decydując się na czarno białe zaproszenia ślubne, wypada również zadbać o to, aby zdjęcia nie odbiegały kolorystycznie. Najlepiej, więc gdy będą utrzymane w odcieniach szarości. Całość z pewnością zaprezentuje się wówczas niezwykle szykownie. Czarno-białe zdjęcia uważane są za bardziej romantyczne, doskonale dopasują się więc do tematyki ślubnej. Personalizacja zaproszeń ogranicza się nie tylko do wyboru zdjęć. Równie dobrze może to być stworzenie własnego tekstu, który się na nich pojawi. Co ważne, narzeczeni mają możliwość edycji każdego szablonu zaproszeń. Mogą zdecydować o rozmieszczeniu zdjęć, wzorów, a nawet napisów. Wiele zależy zatem od ich inwencji.

romantyczne czarno białe zaproszenie

Zaproszenia ślubne a stylistyka weselna

Coraz modniejsze staje się organizowanie przyjęć weselnych wokół jednego, ściśle określonego motywu. Może nim być kolor, pora roku, a nawet konkretne miejsce. Dodatki są wówczas dobierane niezwykle dokładnie, całość musi bowiem dobrze współgrać. Liczą się wszystkie, nawet drobne elementy ozdobne, w tym oczywiście zaproszenia ślubne. Łatwo się domyślić, że wesele utrzymane w greckiej stylistyce będzie odnosić się przede wszystkim do kolorów i wzorów zaś w wiosennej do kwiatów oraz krajobrazów. Dużą rolę odgrywać będzie m.in. muzyka. Tematyczność przyjęć weselnych może zostać nieco rozszerzona i nawiązywać, chociażby do epok. Na czasie jest zwłaszcza organizowanie wesel w stylistyce retro. Doskonale sprawdzą się zatem zaproszenia w odcieniach bieli i czerni nawiązujące do lat 20. Jak powinny wyglądać? Im mniej ozdób, tym lepiej. Nie oznacza to jednak, że mają być ich całkowicie pozbawione. Dobrze sprawdzą się pionowe pasy, kropki czy groszki. Takie zaproszenia zawierają niewiele elementów, a ich forma jest dość prosta. Znaczenie ma także czcionka, która musi być czytelna. Warto zadbać, aby nie była zbyt przekombinowana.

ślubne zaproszenie w kolorze czerni i bieli

Czarno-białe zaproszenia na ślub – dla kogo?

Bez wątpienia jest to najlepszy wybór dla osób, którym zależy na klasycznej ceremonii i przyjęciu weselnym. Takie dodatki podkreślą uroczysty charakter i doskonale wpasują się w wybraną stylistykę. Czarno-białe zaproszenia niekoniecznie muszą być poważne i wyrafinowane. Wystarczy wybrać do nich zabawny nadruk bądź żartobliwy tekst, aby nieco zmienić ich wydźwięk. Będą także świetnym tłem dla zdjęć z sesji narzeczeńskiej, które stają się coraz bardziej powszechne i umieszczane właśnie na zaproszeniach. Ponadto, dobrze dopasują się do wspomnianej już stylistyki retro, a nawet vintage. Ilość możliwości jest wręcz nieograniczona. Można śmiało rzec, że czarno białe zaproszenia ślubne to bezpieczny i uniwersalny wybór.

Wybór zaproszeń może okazać się niełatwym zadaniem, zwłaszcza że do dyspozycji mamy przeróżne rodzaje, od klasycznych, po nowoczesne, zaproszenia eko, czy vintage. Z pewnością warto zdecydować się na ich personalizację, dzięki czemu zyskamy wymarzone zaproszenia, dokładnie dopasowane do naszych gustów. Te w odcieniach czerni i bieli okażą się najbardziej neutralne, dzięki czemu świetnie odnajdą się w każdej stylistyce.